UPISI U SREDNJE ŠKOLE U ŠK.GOD.2012/2013.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo je ODLUKU O ELEMENTIMA I KRITERIJIMA ZA IZBOR KANDIDATA ZA UPIS U SREDNJE ŠKOLE kojom se utvrđuju zajednički, posebni i dodatni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole.30. svibnja 2012. isto ministarstvo donijelo je ODLUKU O UPISU UČENIKA U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE kojim se utvrđuje broj mjesta u razrednim odjelima srednje škole te rokovi za upise u I. razred srednje škole.
Ove godine u 1. razredu srednjih škola ima mjesta za 55.790 učenika u 2.223 razredna odjela. Od toga, 53.474 mjesta je u javnim školama.Kao i prijašnjih godina učenici će se u prvi razred upisivati u dva roka: ljetnom i jesenskom.Ljetni upisni rok sastoji se od dva kruga. Prvi traje od 2. do 5. srpnja, a drugi od 9. do 11. srpnja.Jesenski upisni rok počinje 20. kolovoza i traje do 22 kolovoza.Cjelokupnu Odluku o upisu, strukturu i opseg upisa kao i Odluku o uvjetima za prijam učenika u učeničke domove možete pronaći na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta:www.mzos.hrNatječaj za upis učenika škole objavljuju najkasnije do 15. lipnja 2012. godine u dnevnom tisku.Podatke o DODATNIM BODOVIMA te UPISU UČENIKA S POSEBNIM POTREBAMA možete pronaći u priloženom dokumentu Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srdnje škole u šk. god. 2012./2013.Informacije o UPISNIM ROKOVIMA i potrebnoj dokumentaciji možete pronaći u priloženom dokumentu Odluka o upisu.