Međunarodni dan tolerancije i Međunarodni dan dječjih prava

Svake godine 16.studenog se obilježava Međunarodni dan tolerancije, a  20. studenog Međunarodni dan dječjih prava.
Stoga su 16.studenog 2022., na Satu razrednika, učenici 6.b sa svojom razrednicom Dubravkom Despojom odrađivali prigodne aktivnosti na temu dječjih prava i tolerancije.
Dječjim pravima se štite sve osobe mlađe od 18 godina. Svako dijete ima pravo na kvalitetno obrazovanje, zdravstvenu skrb, hranu, igru, zaštitu i još mnogo toga. Dječja prava svakomu djetetu trebaju osigurati mogućnost da ostvari sve svoje potencijale.
Tolerancija označava uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Od malih nogu učimo kako su neke stvari dobre, a neke loše, razvijamo svoje mišljenje i stavove, učimo biti tolerantni prema drugima. Nitko na ovom svijetu nije isti. Svi smo različiti, ali ipak jednaki.
Učenici su u parovima istraživali dječja prava, raspravljali o njima, a zatim kroz likovni izraz prikazali svoj doživljaj istih. Kroz različite poruke iskazali su koliko je važno slušati jedni druge, pokazati razumijevanje, prihvaćati različitosti među ljudima i međusobno se uvažavati.

Dubravka Despoja, učitelj savjetnik matematike i fizike