Jednaki u različitosti 2 – Paraolimpijski školski dan

Dana 19. veljače 2022. Zagrebački sportski savez osoba s invaliditetom u OŠ Frana Galovića je proveo sportsku poduku ˝Kreni i pobijedi˝. Cilj poduke je uključivanje što većeg broja djece i mladih s teškoćama u sportske aktivnosti kako bi stvorili redovitu naviku tjelesnog vježbanja.

Kroz niz aktivnosti omogućuje se djeci s teškoćama socijalizacija i integracija u društvo koja je neophodna za budući svakodnevni život. Djeca pod stručnim nadzorom , igrajući se na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način, uče osnovne oblike kretanja kao i osnovne elemente brojnih individualnih i ekipnih sportova prilagođenim njihovim mogućnostima.

Svi učenici OŠ Frana Galovića bili su uključeni u niz zanimljivih aktivnosti koje su vodili sportaši s invaliditetom.

Dubravka Despoja, učitelj savjetnik matematike i fizike