Radionica Svi smo različiti, ali ipak jednaki

Na Satu razrednika učenici 6.b razreda sa svojom razrednicom Dubravkom Despojom proveli su radionicu ˝Svi smo različiti, ali ipak jednaki˝.
Učenici su shvatili da razumijevanjem tuđih potreba, pružanjem pomoći kada je potrebno i raznim aktivnostima djeci s teškoćama možemo povećati samopouzdanje i  zadovoljstvo te smanjiti osjećaj nesigurnosti i neprihvaćenosti u školi i društvu. Povećanjem zadovoljstva učenika s teškoćama povećat će se i njihovo zadovoljstvo boravkom u školi, a samim time djelovat će se na njihov uspjeh i odnos s vršnjacima.

Ovom radionicom učenici su osvijestili važnost prihvaćanja drugačijih i različitih te razvili empatiju i razumijevanje prema osobama s teškoćama. Na kraju su likovno izrazili svoj doživljaj sportske poduke ˝Kreni i pobijedi˝ koja je održana u školskoj dvorani, a čiji cilj je uključivanje što većeg broja djece i mladih s teškoćama u sportske aktivnosti.

Dubravka Despoja, učitelj savjetnik matematike i fizike