Legenda o prstenu: Prstenova družina

Drugo druženje projekta Legenda o prstenu održano je u petak 27. siječnja 2023. Ovo druženje smo posvetili knjizi Prstenova družina iz serijala Gospodar prstenova autora J.R.R. Tolkiena.

Kako je na isti dan obilježena Noć muzeja druženje je planirano i kao posjet muzeju posvećenom knjizi.

Za ulaz u muzej učenici su morali skupiti dovoljan broj parova igre memory sa slikama i imenima likova.

Sljedeća aktivnost, “Za obranu i napad”, je bila pregled oružja likova te su svakom ponuđenom liku trebali pridružiti njihovo izabrano oružje.

Treća aktivnost “Vrijednost odjeće” je bila procijeniti odjeću koju su nosili likovi. Učenici su trebali pobrojati vrste odjeće koje nose te putem ponuđene tablice i zbrojiti njihovu vrijednost.

Za kraj je ostavljena najslađa aktivnost, “Što se jelo u Međuzemlju”, u kojoj su učenici trebali osmisliti poseban meni prilagođen svakoj od vrsta iz knjige, hobitima, ljudima, vilenjacima i patuljcima.