Radionica Skrivene kalorije

Dana 17.veljače 2023. učenici trećih razreda održali su radionicu pod nazivom “Skrivene kalorije”. Gosti predavači bila su dva studenta završnih godina Medicinskog fakulteta u Zagrebu.

Važno je bilo naučiti trećaše pravilno i raznovrsno se hraniti te razmišljati o kalorijama koje se svakodnevno unesu u naš organizam. Grupe su se natjecale koja će odabrati što više zdravih namirnica od kojih se možemo fino najesti i biti siti . Zanimljivo je hoće li biti zdravi za 10 godina? Možda će ih ti isti studenti, budući liječnici, liječiti od pretilosti i viška kalorija?

Sigurno je da su naši trećaši usvojili puno korisnog znanja. Studentima puno hvala na održanoj lijepoj i korisnoj radionici te ugodnom društvu.

Dođite nam opet!

Jasna Levanić Rogić, učiteljica razredne nastave