Posjet učenika Hrvatskoj radioteleviziji

Učenici 8. d razreda s razrednicom Marijom Reis u ponedjeljak 13. veljače posjetili su Hrvatsku radioteleviziju.  Cilj posjeta bio je približiti teorijske sadržaje iz područja medijske kulture koje su učenici usvajali od 5. do 8. razreda, upoznati se s načinom rada masovnih medija – radija i televizije, osvijestiti važnost usvajanja standardnog hrvatskog jezika i primjene pravogovornih normi u javnom nastupu te pobuditi  interes osmaša za rad u medijima i u drugim javnim poslovima.

Učenici su obišli brojne redakcije i studije u kojima se snimaju popularne emisije. Zavirili su u zelenu i gluhu sobu, upoznali Zorana Vakulu i sjeli u voditeljski stolac središnjeg Dnevnika. Ne sumnjamo kako se i među našim školarcima skrivaju budući televizijski i radijski voditelji.