Planinarske pustolovine učenika na Krku

U subotu, 11. ožujka 2023. održao se izlet Planinarske grupe, Liturgijske skupine, Turističko geografske skupine i skupine Mladih povjesničara na otok Krk. Bio je to najdalji i najmasovniji (legendarnih 76 učenika/ica) izlet do sada. Osvojili su čak dva vrha – Veli vrh (542 m) i Obzovu (569 m), najviši vrh na otoku.

Do prvog vrha stigli su gotovo svi, a do drugoga tridesetak najizdržljivijih. Nakon planinarenja je uslijedila vožnja brodom iz Punta do franjevačkog samostana Uznesenja Marijina na otočiću Košljunu.

U pratnji učenika bili su voditelji planinara vjeroučitelj Tomislav Šerkinić i učitelj Predrag Kralj te učiteljice Željka Tomašec, Danijela Gracin, učiteljica Ivana Labaš , učitelj Ivan Filipović i učitelj Mirko Mojzeš.