Drugašići istražuju promet u gradu

Učenici drugih razreda sa svojim razrednim učiteljicama u ponedjeljak, 13. ožujka prisustvovali su terenskoj nastavi Promet u gradu.

Terenska nastava sadržavala je tri dijela. Prvo smo obišli zagrebački autobusni kolodvor te zamišljali kako putujemo autobusom na more.

U drugom dijelu posjetili smo Željeznički kolodvor Zagreb i vlakom se odvezli do Velike Gorice. Velikoj većini učenika bila je to prva vožnja vlakom u životu.

Na kraju smo posjetili Zračnu luku Franjo Tuđman i naučili što je sve potrebno pripremiti za let zrakoplovom, kako kupiti karte, što je zabranjeno unositi u zrakoplov i sl.

Bila je to vrlo poučna terenska nastava koja je učenike motivirala na promišljanje kako uopće promet funkcionira u našemu gradu.