Završetak edukacije Zajednica učenja

Fokus grupom, u ponedjeljak 17. travnja 2023. završila je dvogodišnja edukacija učiteljica razredne nastave pod nazivom Zajednica učenja.

Toga dana su naše vrijedne učiteljice Danijela Gracin, Jasna Levanić Rogić, Ines Polanšćak, Jelena Solak Vodopija, Željka Tomašec i Zrinka Kelečić, uz vodstvo programskih asistentica Ive Sviben i Janje Sušić na zanimljiv način prikazale što je za njih značila edukacija. Razgovarale su o tome kakve su promjene u refleksivnoj praksi, u kvaliteti rada škole te u odnosu s djecom, roditeljima i kolegama primijetile tijekom i na završetku Zajednice učenja.

Tijekom edukacije učile su vještine rješavanja problema, osvijestile svoj rad i sebe kao učiteljice, gledale situacije iz neke nove perspektive, „ušle u tuđe cipele“, bile kreativne i surađivale na drugačiji način. Na kraju svega osjetile su uvažavanje i podršku. Sve je rezultiralo zbližavanjem i osjećajem zadovoljstva.