Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmih razreda su u sklopu projekta Posjet učenika osmih razreda Vukovaru u organizaciji Ministarstva branitelja i Memorijalnog centra Domovinskog rata od 20. do 21. 4. boravili na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru u pratnji razrednica i predmetnih učitelja.

Učenici su se tijekom boravka prisjetili značaja Vukovara u Domovinskom ratu, saznali nove informacije o ratnim događanjima u gradu te osvježili one koje su znali otprije. Posjetili su i poznate lokacije kao što su Spomen dom hrvatskih branitelja, Muzej vukovarske bolnice, Memorijalno groblje i Spomen-dom Ovčaru, Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture i Vukovarski vodotoranj.

Učenici su se u Zagreb vratili prepuni dojmova o Gradu Heroju koji sada, iako obnovljen i lijep kao što je bio nekad, svojim spomenicima glasno svjedoči o strahotama koje se nikad ne smiju ponoviti.