Nastavak mobilnosti u Latviji projekta Stronger schools

Naši učitelji, sudionici projekta Stronger schools, javljaju nam se iz Latvije.

” Predstavili smo svoju školu i Hrvatsku učenicima sedmog razreda. Bili su izuzetno znatiželjni, a mi učitelji vrlo ponosni na uspješnoj prezentaciji . Čuli su za Hrvatsku, znali su nabrojati nekoliko pojedinosti iz hrvatskog sportskog svijeta, položaju zemlje, a jedan se učenik pohvalio da je bio u Zagrebu sa svojim učiteljima i kolegama na našem Erasmus + projektu i da ima vrlo lijepa iskustva i sjećanja.”

Prisustvovali smo njihovim satovima geografije i fizike i upoznali se sa latvijskim obrazovnim sustavom.  U školama je prisutno puno praktične nastave, samostalnog rada , a tehnički su moderno opremljene.

Nastava im počinje od 8:30 h , odmori su 10 min, a za ručak imaju pauzu od 40 min. Obišli smo modernu i novu umjetničku školu za djecu i mlade u kojoj se uči glazba i likovna umjetnost.