Planinarenje trećeg dana domaćinstva Erasmus projekta Eco schools sustainable tomorrow

U srijedu 26.travnja 2023. sudionici Erasmus+ projekta Eco schools sustainable tomorrows zaputili su se put Zagrebačke gore sretni što je napokon zasjalo sunce i počela voziti Sljemenska žičara.

Posjetili smo Sljemensku kapelicu, rudnik Zrinski i stari grad Medvedgrad. Naučili smo snalaziti se u šumi, prepoznavati biljne vrste Zagrebačke gore te planinarenjem nastojali preniijeti poruku svima na previše ugljičnog dioksida kojeg uzrokujemo i pridonijeti smanjenju emisija. Sudionici Erasmusa projekta svjesni su što mogu učiniti u svakodnevnom životu kako bi izračunali i minimizirali svoje ekološke i ugljične otiske.

Uz lijepo druženje savladali smo sve prepreke koje nosi planinarenje i sretno se vratili u podnožje. S osmijehom na licu.