Položen kamen temeljac za izgradnju nove osnovne škole u Jakuševcu

Danas, 1. lipnja 2023., je gradonačelnik Grada Zagreba Tomislav Tomašević, sa zamjenicima Danijelom Dolenec i Lukom Korlaetom te suradnicima, polaganjem kamena temeljca simbolično označio početak radova na izgradnji osnovne škole u Jakuševcu.

Na svečanosti otvaranja su uz građane naselja i predstavnike Vijeća gradske četvrti Zagreb – istok, Mjesnog odbora, predstavnike Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade, predstavnike Gradskog ureda za izgradnju bile prisutne i ravnateljica OŠ Frana Galovića Maja Lisska te ravnateljica I. Oš Dugave, Kristina Vidović.

Naglasivši kako se veseli izgradnji i otvorenju nove škole gradonačelnik Tomašević kazao je kako je ovo povijesni trenutak za velike škole i istaknuo kako su potrebni veliki napori kako bi se uopće izvelo da dvije osnovne škole funkcioniraju u istom prostoru. Završetak radova predviđa se za 15 mjeseci, odnosno početka školske godine 2024./2025.