Mobilnost u Istanbul u sklopu Erasmus projekta Eco schools sustainable tomorrows

U tjednu od 15. do 19. svibnja tim učenika Ira Krpan, Leona Eterović, Marta Babić, Marko Jerčić i Lucas Pocrnić zajedno sa učiteljicama Željkom Tomašec i Jelenom Solak Vodopija sudjelovao je na mobilnosti u državu partner Tursku.

Tijekom boravka domaćini su nas upoznali sa načinima skladištenja otpada i preradom istoga te korištenja u druge svrhe (napajanje grada i pogona električnom energijom, korištenje izdvojenih plinova u prometu i industriji …).

Za edukaciju stanovništva, pogotovo najmlađih, osmislili su seriju slikovnica i maskotu kojom obilaze škole, vrtiće i druge ustanove. Kroz povijesno razgledavanje grada Izmita i Istanbula uočili smo načine funkcioniranja protoka i skladištenja vode. Domaćini su organizirali niz radionica recikliranja.

Bilo je vrlo zanimljivo i poučno pratiti učenike koji su pripremili izlaganja o bioraznolikosti kraja iz kojeg dolaze, što je i bila glavna tema mobilnosti.