Aktivnosti učitelja tijekom mobilnosti u sklopu Erasmus projekta Stronger schools with 21st century skills

Jedan od ciljeva mobilnosti učitelja u sklopu Erasmus projekta Stronger schools  with 21st century  skills jest upoznavanje s različitim inovacijskim tehnologijama koje mogu  olakšati interakciju različitih sudionika u nastavnom procesu i doprinijeti značajnom razvoju škola.

Turski domaćini organizirali su posjet tvornici Model fabrik Mersin – Tarsus. Predstavnik tvornice govorio je sudionicima projekta o stvaranju svijesti, inovacijskoj kulturi promovirajući  aktivnosti svoje tvornice. Zaključeno je kako od najranije dobi treba razvijati percepciju održavanja razvoja inovacijskog sustava koji je važan za napredak svakog školskog sustava.

Današnji dan mobilnosti bio je posvećen prirodnim i kulturnim znamenitostima Mersin regije. Učiteljice Sanja, Zrinka, Ana i Dubravka posjetile su Tarsus, grad u kojemu se rodio sv. Pavao. Pokušale su slikati na kamenu i bile su uspješne. Učiteljice su kušale i lokalni specijalitet, tantuni, koji ih je oduševio.