Radionica na školskom stručnom aktivu učitelja matematike i fizike

U petak 22.9.2023. učiteljica matematike i fizike Dubravka Despoja održala je školski stručni aktiv na kojemu je svoje kolege upoznala s tečajem ˝ICT based Classes˝ koji je pohađala od 21. do 25.8 2023. u Španjolskoj u sklopu Erasmus+ mobilnosti.  Cilj tečaja bio je podržati  učitelje širom Europe u učenju i korištenju informacijske i komunikacijske tehnologije u njihovom osobnom i profesionalnom razvoju i školskom okruženju u skladu s prioritetima Erasmus Plus programa.

Učiteljica je održala radionicu na kojoj je upoznala svoje kolege sustručnjake s raznim IKT aplikacijama i alatima te kako ih mogu uključiti u predmetne kurikulume matematike i fizike. Predstavila je različite aplikacije koje se mogu koristiti u nastavi, ali i prilikom praćenja i vrednovanja znanja učenika kao što su ClassTools, LearningApps, Quizlet, Wordwall, Kahoot, MSForms …

Dubravka Despoja, voditeljica aktiva matematike i fizike