„DO VRHA“ OTOKA RABA

Planinarska skupina naše škole „Do vrha“ organizirala je 30. rujna 2023. izlet na otok Rab. Uz mlade planinare na izletu su sudjelovali članovi Povijesne i Geografsko-turističke skupine.

Interes za izlet bio je neočekivano velik pa smo na kraju na Rab putovali s čak dva autobusa. Na izletu su sudjelovala 94 učenika i 7 učitelja.

Trajektom smo se prebacili na otok Rab i odmah krenuli s usponom na Kamenjak (408 m), najviši vrh otoka. Vrijeme nas je poslužilo pa smo nakon planinarenja uživali u kupanju i toplom moru na Rajskoj plaži u Loparu. Na kraju je ostalo još malo vremena za sladoled i kupovinu suvenira u gradu Rabu.

Sljedeći izlet planinarske grupe održat će se krajem listopada ili početkom studenog. Na izletu ćemo se prvo uspeti na Vojak, najviši vrh Učke, a nakon toga posjetiti neki od muzeja u Rijeci.