Naboj Junior međunarodno ekipno natjecanje iz matematike i fizike za učenike osnovnih škola

Naboj Junior međunarodno je ekipno natjecanje iz matematike i fizike za učenike osnovnih škola u timovima od najviše 4 člana. Istovremeno se održavalo 24. 11. 2023. od 10 do 12 u Belgiji (online), Češkoj Republici, Hrvatskoj (online), Nizozemskoj (online), Poljskoj, Slovačkoj i Španjolskoj (online). Na natjecanju su sudjelovale 144 ekipe iz Hrvatske te 1797 ekipa iz Europe. Ekipu naše škole činili su učenici Marko Ćavar, Marko Zelanto, Martin Krstulović i Roko Župić, a ekipu je osmislila i na natjecanje prijavila mentorica Dubravka Despoja. Dečki su osvojili izvrsno 5. mjesto u Hrvatskoj te 253. u Europi. Zadaci na natjecanju Naboj Junior značajno su drukčiji od školskih zadataka jer potiču kreativno razmišljanje. Tim koji je riješio najviše zadataka unutar 120 minuta odnio je pobjedu.Uspjeh na natjecanju nije ovisio samo o individualnim mogućnostima svakog natjecatelja, već i o njihovoj uspješnoj suradnji. Osim jačanja kreativnog i logičkog razmišljanja, cilj je bio privući natjecatelje ljepotama matematike i prirodnih znanosti. Čestitamo učenicima na ovom velikom uspjehu!