POKAZ U GALOVIĆU – kazalište kao pomoć u prevenciji nasilja na internetu

Naša škola partner je Centru za kazalište potlačenih POKAZ u projektu “Neki drugi svijet – podrška roditeljima u sprječavanju cyberbullyinga” koji financira Središnji državni ured za demografiju i mlade. Forum grupa POKAZ-a 12. i 13. prosinca kratkom je kazališnom predstavom gostovala u 5. a i u 5. b razredu te potaknula učenike i roditelje na raspravu o tome je li moguće spriječiti internetsko nasilje i što napraviti onda kada se ono dogodi. Forum kazalište, kao interaktivna forma, ponudilo je priliku učenicima i roditeljima da „uskoče“ u predstavu i iz tuđih cipela pokušaju promijeniti tijek događa. Učenici i roditelji uvjerili su se da na pozornici, baš kao i u životu, ne postoji čarobni štapić kojim bi se izbrisale sve posljedice okrutnog digitalnog okruženja u kojem živimo, ali su i osvijestili da postoji ogroman potencijal u svakom pojedincu da malim promjenama pokreće lavinu dobrote.

Radujemo se svim idućim gostovanjima POKAZ-a u Galoviću!

Marija Reis

Jedan od ciljeva Erasmus projekta Zajedno kroz izazove hibridnog poučavanja je uspostava suradnje s gradskim udrugama. Uspostavom suradnje naša škola radi na održivosti projekta u cilju sprečavanja cyberbullinga.