Obavijest o upisu u 1. razred OŠ u šk. god. 2024./2025.

Poštovani roditelji/skrbnici budućih prvašića!

Ovim putem vas obavještavamo kako su vam od danas dostupni termini za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta kojeg provode stručne suradnice škole (pedagoginja, logopedinja i psihologinja) vezano uz upis u 1. razred Osnovne škole Frana Galovića u školskoj godini 2024./2025.

Testiranje zrelosti obavljati ćemo tijekom ožujka 2024. pa do sredine travnja 2024. Vrijeme testiranja za Vaše dijete možete dogovoriti putem aplikacije Terminko; https://terminko.hr/

Istoimenu aplikaciju roditelji mogu koristiti kako bi naručili dijete na pregled kod školske liječnice,  dr. Tatjani Gadže Okić, dr. med., spec. školske medicine, Dugave – Kauzlarićev prilaz 7.

Odgode upisa u 1.razred Osnovne škole Frana Galovića u šk.god.2023./2024. pristupiti će testiranju u prvom tjednu mjeseca ožujka 2024., nakon obavljenog liječničkog pregleda kod nadležne školske liječnice.

Od obavezne dokumentacije prilikom dolaska na testiranje potrebno je dostaviti u školu:

1) Potvrdu o prebivalištu/ boravištu koju izdaje MUP RH (novijeg datuma, ne starije od 6 mjeseci) – KOPIJA
2) Rodni list, odnosno dokument iz kojeg se može iščitati OIB djeteta – KOPIJA
3) Rješenje Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade kojim se odobrava prijevremeni upis – KOPIJA
4) Medicinsku dokumentaciju za Vaše dijete (ukoliko ju posjedujete i smatrate da je važno da ju imamo) KOPIJA
5) Potvrdu o evidenciji radnog staža HZMO-e za oba roditelja u slučaju potrebe za produženim boravkom (možete ju izvaditi putem e –građanina) – KOPIJA

Osim navedenog, dodatna dokumentacija koju je potrebno popuniti i/ili donijeti na testiranje, a koja je dostupna putem aplikacije Terminko, je:

1. Privola za pohađanje izborne nastave vjeronauka i/ili informatike
  2. Privola za obradu podataka
  3. Rješenje o skrbništvu , u slučaju da su roditelji razvedeni,
  4. Potvrdu o pohađanju predškole (ukoliko ju posjedujete, moguće je i naknadno)
  5. Upitnik za roditelje
  6. Upisnica u školu

Molimo vas da svu dokumentaciju pripremite PRIJE dolaska u školu s potpisom oba roditelja na svim navedenim prilozima.

U pratnji djeteta potrebno je da dođe jedan roditelj/skrbnik.

Na porti škole uputiti će vas do prostorije u kojoj će dijete biti testirano.

Veselimo vam se!

Stručne suradnice OŠ Frana Galovića