STRUČNO USAVRŠAVANJE – ICT and Digital Tools in Education

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta Zajedno kroz izazove hibridnog poučavanja učiteljica hrvatskog jezika Ana Vukušić Mahin je od  9. do 13. listopada 2023. godine pohađala tečaj ICT and Digital Tools in Education u Heraklionu na otoku Kreti. Organizator tečaja je obrazovni centar Erasmus Learn by Oloklirosi. Tečaj je trajao 5 dana. Sastojao se od raznovrsnih predavanja, radionica i konkretnih vježbi. Danas je opće prihvaćeno da se informacijska i i komunikacijska  tehnologija koristi u svakom koraku obrazovanja, a nastavnici i učenici suočeni su  sa svladavanjem novina u pedagoškim uvjetima 21. stoljeća. Ovo stručno usavršavanje  pružilo je znanje o suvremenim obrazovnim pristupima koji se oslanjaju na načela ICT-a u obrazovanju i promiču jednake mogućnosti učenja i sudjelovanja u nastavi za sve učenike, kao i stvaranje novih, vlastitih, obrazovnih materijala koji su fleksibilniji i privlačniji mladim učenicima.