Drugo mjesto naših učenica na Državnom natjecanju iz badmintona

Učenice naše škole Petra Maras (8.a), Noa Korman (8.a) i Nika Šenjug (8.c) osvojile su drugo mjesto na Državnom natjecanju iz badmintona koje se održavalo u Poreču od 26. do 28. veljače 2024.

A kako im je bilo ispričale su one same:

Igrale smo prve utakmice u osmini finala s ekipama iz Karlovca i Žnjana-Pazigrada (Split), a četvrt finale s ekipom iz Novske te polufinale s Koprivnicom. U  finalu nas je dočekala ekipa iz Dubrovnika. “

“Na početku natjecanja nam sve ovisi o ždrijebu, kasnije o igri. Ove godine smo dobile lakši ždrijeb pa nam je bilo lakše i doći do finala. Prvog dana smo osjećale veliku napetost i tremu, no to je bilo očekivano. Najstresniji su nam bili mečevi u četvrtfinalu i polufinalu jer željeli smo proći dalje. Nadale smo se drugom mjestu jer znamo koliko smo trenirale u usporedbi s prošlom godinom, no kad smo osvojile drugo mjesto bile smo preplavljene emocijama. Kad smo ušle u finale, znale smo da igramo s prošlogodišnjim prvacima Državnog prvenstva. S Dubrovnikom smo igrale bolje od očekivanog, ali smo nažalost izgubile rezultatom 3 – 2 i tako osvojile drugo mjesto. “

“Žao nam je što ove godine odlazimo u srednju školu i možda više ne možemo zajedno igrati i sudjelovati na Državnom prvenstvu. Zaista smo uživale proteklih godina.”