Izložba “Tajne jadranskog podmorja”

Izložba “Tajne jadranskog podmorja” održana je u prostorijama naše škole 6. – 8. 3.

Otkrivene su mnoge tajne jadranskog podmorja našim učenicima koji su sa zanimanjem sudjelovali. Izložba je rezultat dugogodišnjeg rada skupine entuzijasta, biologa i kolekcionara na čelu sa prof. Stankom Ćudićem.

U 18 vitrina izloženo je više od 200 različitih jadranskih vrsta, čak 40 vrsta jadranskih riba, preko 100 vrsta školjkaša i puževa, bodljikaši, koralji, kao i mnogi drugi organizmi, a posebno se ističe postav od čak 36 vrsta prepariranih jadranskih rakova, čime se ne mogu pohvaliti niti najveći prirodoslovni muzeji.

Osim eksponata izloženih u vitrinama mnoge su vrste mogli primiti u ruke, opipavati i razgledavati.

Izložbu su popratili i članovi Likovne skupine izradivši vlastiti prigodni plakat, što je dalo posebnu vrijednost izložbi.