ZDRAVSTVENI ODGOJ

Radni materijali i radionice za provođenje Kurikuluma zdravstvenog odgoja na satu razrednika

Agencija za odgoj i obrazovanje je na internetskim stranicama posvećenima Zdravstvenom odgoju objavila radne materijale i radionice pripremljene za provođenje Kurikuluma zdravstvenog odgoja na satu razrednika.

Materijali i radionice podijeljeni su u četiri kategorije prema modulima Živjeti zdravo, Prevencija ovisnosti, Prevencija nasilničkog ponašanja i Spolna/rodna ravnopravnost i odgovorno spolno ponašanje. Iz Agencije podsjećaju, sadržaje i teme zdravstvenog odgoja razrednici će realizirati kada procijene da to mogu izvesti, sami ili u suradnji sa stručnim suradnicima škole i liječnicima školske medicine. Kurikulumom nije zadano kada će sadržaji u tijeku školske godine biti izvođeni.

Dokumenti:

Živjeti zdravo
Prevencija ovisnosti
Prevencija nasilničkog ponašanja
Spolno/rodna ravnopravnost i odgovorno seksualno ponašanje.

Sve novosti vezane za Zdravstveni odgoj u školama možete pratiti na internetskim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje.

PREUZETO SA WWW.SKOLE.HR