TJEDAN DAROVITIH U NAŠOJ ŠKOLI

OBILJEŽAVANJE TJEDNA DAROVITOSTI U OŠ FRANA GALOVIĆA (18.-22.OŽUJKA 2013.)

Dan darovitih učenika (21.ožujka) obilježili smo kroz tjedan darovitosti kroz koji su se izmjenjivale teme vezane uz Početak proljeća (Proljetna ravnodnevica), Svjetski dan zaštite šuma, Svjetski dan voda (UN) te Svjetski meteorološki dan (WMO).

Dotaknuli smo interesna područja učenika uključenih u program za potencijalno darovite učenike „Galović – Sveznadar“ i šire. Obuhvatili smo područja biologije, prirode i društva, fizike, kemije, meteorologije, engleskog jezika i likovne kulture  kroz  predavanja i radionice učenika osmih razreda za učenike drugih, trećih, četvrtih i petih razreda. Najveći izazov predstavljala nam je Skype video konferencija učenika trećih razreda koji su s terenske nastave učenicima  drugih razreda pripremili predavanje na temu „Flora i fauna Novog Vinodolskog“ .

Prezentirane su sljedeće radionice i interesna područja:

• 19.ožujka: „Proljeće u engleskoj verziji „ – predavanje na hrvatskom i engleskom jeziku  te kviz znanja za učenike 2.C razreda
  • 20.ožujka: „Kisele kiše“ – predavanje i otvorena diskusija za učenike 4. A i C razreda
  • 21.ožujka :  „Meteorologija (i ljepote prirodnih pojava)“ – predavanje za učenike 4.B razreda
  • 21.ožujka: „Flora i fauna Novog Vinodolskog“ – video konferencija za učenike 2. A i B razreda
  • 21.ožujka: „Struja misli“ – interaktivna radionica i predavanje na temu strujnih krugova za učenike 5.razreda