e- UPISI U SREDNJE ŠKOLE

Počinju e-upisi u srednju školu – 15. travnja 2013.

U Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta u ponedjeljak, 15. travnja s početkom u 10 sati, održat će se konferencija za novinare na kojoj će ministar dr. sc. Željko Jovanović pustiti u rad mrežnu stranicuwww.upisi.hr, što će označiti službeni početak e-upisa.

U prvoj fazi rada Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ),  učenici će moći provjeriti svoj elektronički identitet, osobne podatke i ocjene.

Uz ministra, projekt koji će upise učiniti jednostavnijim, transparentnijim i učinkovitijim, predstavit će prof. dr. sc. Vedran Mornar, voditelj Projekta e-upisa, Zvonimir Stanić, ravnatelj CARNeta te pomoćnica ministra Ankica Nježić.

Na konferenciji za novinare bit će predstavljena i brošura “Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2013./2014.” u kojoj se nalaze sve informacije potrebne učenicima i njihovim roditeljima.

Vijest je prenesena s internetskih stranica Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

preuzeto sa: www.skole.hr