Noć istraživača 2014.

Posjetite Noć istraživača 26.rujna 2014. u Zagrebu u Avenue Mallu od 18 do 23h!

Ova manifestacija se tradicionalno održava svake godine zadnjeg petka u mjesecu rujnu u više od 300 gradova diljem Europe! Na  zabavan i jednostavan način javnost se želi upoznati s  važnošću znanstvenog istraživanja za društvo te srušiti predrasude i povećati zainteresiranost mladih za profesionalnu karijeru u znanosti.

Moto ovogodišnje Noći istraživača u Hrvatskoj je: „Istraživanje za inovacije – Inovacije za javnost”.

Noć istraživača u Hrvatskoj organizira se drugu godinu za redom, a financirana je od strane Europske Komisije kroz Marie Sklodowska-Curie akcije u okviru okvirnog programa Europske unije za istraživanja i inovacije, Obzor 2020. Ove godine Noć istraživača održati će se u Zagrebu i Splitu.

Naša Škola uključena je u istraživanje povodom manifestacije Noć istraživača koje se provodi u projektu CRO-EU-REKA! kojeg koordinira Društvo Znanost.org u suradnji sa Sveučilištem u Splitu u kojem se ispituje stav učenika i roditelja o znanstvenicima i uzorima baziranim na indikatorima percepcije znanosti i tehnologije.

Više o programu, manifestaciji i nagradama za posjetitelje na: