TJEDAN ZNANOSTI I MIRA

„Galović – Sveznadar“ i Međunarodni tjedan znanosti i mira

(10.-14.11.2014.)

Program za potencijalno darovite i talentirane učenike „Galović – Sveznadar“  kreativnim radionicama, predavanjima i diskusijama ponudio je učenicima šarenolik popis tematskih područja koja su se osvrnula na područja preklapanja znanstvenih disciplina i očuvanja mira na lokalnoj i svjetskoj razini.

Učenici 4., 5., 6., 7. i 8. razreda uključeni u program sudjelovali su u sljedećim aktivnostima:

– izučavanje dobitnika Nobelove nagrade za mir (4.razred)

– predavanjima Astronomsko astronautičkog društva Zagreb

– iskustvenoj radionici sastavljanja lego – robotic seta „Moonboots“

(Tim Strellar)

–  likovnoj radionici udruge ARTMix (izučavanje djela Aleksandra Srneca)

–  predavanjima/radionice učenika 6. i 3. razreda: „Strip junaci u očuvanju mira u svijetu“

– predavanjima/radionice/vođenoj raspravi učenika 8.razreda o politici nenasilja i mirovnim pokretima na svjetskoj razini (Mahatma Gandhi i Nelson Mandela)

Učenici su pokazali visoku razinu motiviranosti i radoznalosti za pripremljene sadržaje te su sudjelovali u raspravama koje su izrodile brojna pitanja, otvorile nove teme i poslužile kao inspiracija daljnjim predviđenim aktivnostima u programu!

Ovim putem zahvaljujemo se svim sudionicima koji su svojim volonterskim doprinosom omogućili organizaciju tjedna u kojem smo puno naučili, ponovili te prenijeli znanja jedni drugima!