OBAVIJEST RODITELJIMA -UPIS U 1.RAZRED

Na temelju članka 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 126/12.-pročišćeni tekst, 94/13. i 152/14.) i članka 5. stavka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14.), Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport daje

O  B  A  V  I  J  E  S  T

o upisu djece u I. razred osnovne škole za
                               školsku godinu 2015./2016. na području Grada Zagreba

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba  11., 12. i 13.  lipnja 2015.

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja će do 1. travnja 2015. godine imati navršenih 6 godina života.

Prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja, a koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području.
Za dijete koje nije školski obveznik, a do kraja 2015. godine navršit će šest godina, roditelj ili skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2015. godine podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Službenik Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport u područnom uredu izdat će uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja prije upisa u I. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja, osim zahtjeva za prijevremeni upis, i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.
U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 30. svibnja 2015. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području,  a ono će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Raspored pregleda djece za odgovarajuće gradske četvrti bit će objavljen na oglasnoj ploči Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, oglasnim pločama svih područnih ureda gradske uprave, pri Službi za školsku i adolescentnu medicinu, osnovnim školama, predškolskim ustanovama i na mrežnoj stranici Grada Zagreba: www.zagreb.hr .

Upis će se obavljati u osnovnoj školi prema mjestu prebivališta ili prijavljenog boravišta djeteta, odnosno upisnog područja kojem dijete pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području Grada Zagreba.

Na dane upisa roditelj ili skrbnik djeteta treba predočiti školi slijedeće dokumente:

• 1. Mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta prije upisa u I. razred
  • 2.  Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis djeteta u I. razred

Pojedinačne obavijesti o upisu djece u I. razred mogu se dobiti u Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, Zagreb, Ilica 25 ili na broj telefona 6100-478.

izvor: http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=73834

UPISNO PODRUČJE OŠ FRANA GALOVIĆA:

Upisno područje Osnovne škole Frana Galovića čine:

Naselje Buzin

Ulice – Abramovićeva, Albinijeva, Babići, Baneki, Bant, Bant odvojak 1, Bant odvojak 2, Bakanya 1 Aladara, Brdarića Aleksandra, Bujini, Buzinska cesta, Buzinski Krči, Buzinski prilaz, Cedinj, Čalagovićeva, Dedovići, Denzlera Jurja, Domaćinovićeva, Gata, Gomboševa, Grdenići, Havidićeva, Holjca Janka, Hreljička, Hreljička zavrtnica, Hreljički prolaz, Hreljić, Hribarov prilaz, Jakuševac, Jakuševečka, Jakuševečka cesta, Jakuševečka odvojak 1, Jakuševečka odvojak 2, Kamenarka, Kauzlarićev prilaz, Kramarići, Krčmarići, Matunov odvojak, Matunova, Mikulinci, Murati, Planća Stjepana, Podhorskog Stjepana, Sajmišna, Seissla Josipa, Ul. svetog Roka, Ul. svetog Mateja, Školski prilaz, Tišinska, Tišinska odvojak 1, Tišinska odvojak 2, Tišinska odvojak 3, Tišinska odvojak 4, Ulica mladosti, Ulica mladosti od broja 3 do 41 i od broja 4 do 20, Ulica mladosti odvojak 1, Ulica mladosti odvojak 2, Ulica mladosti odvojak 3, Vajdin vijenac, Velika cesta od broja 63 do 85, Vijenac Frane Gotovca, Vlahovci.

IZVOR: http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/VPD/68FA3BDEB35DB369C1257310002FD2D5?OpenDocument

PREDBILJEŽBE ZA SISTEMATSKI PREGLED KOD ŠKOLSKE LIJEČNICE, DR.TATJANE GADŽE-OKIĆ, SPEC.ŠK.MED. PRIMAJU SE TIJEKOM OŽUJKA NA BROJ TELEFONA: 01/6414-020-U SLJEDEĆIM TERMINIMA:

PARNI-12.30 DO 14,00; NEPARNI DATUMI 18.30 DO 20,00 SATI.

RASPORED TERMINA TESTIRANJA UTVRĐIVANJA PSIHOFIZIČKOG STANJA DJETETA U ŠKOLI RODITELJI MOGU ZATRAŽITI TELEFONSKIM PUTEM  NA BROJ 01/6671-733 OD 13.4.2015.