OBAVIJEST O TESTIRANJU BUDUĆIH PRVAŠIĆA ŠK.GOD.2015/2016.

MOLIMO RODITELJE/SKRBNIKE BUDUĆIH PRVOŠKOLACA U ŠKOLSKOJ GODINI 2015/2016. DA SE TELEFONSKI NARUČE NA TESTIRANJE U ŠKOLI TIJEKOM SLJEDEĆEG TJEDNA, OD 13. DO 17.TRAVNJA 2015. U TERMINU OD 18 DO 20 SATI.

Stručno povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta (nadležni liječnik škole – specijalist školske medicine i djelatnici škole: stručne suradnice škole ( pedagoginja,, psihologoginja i logopedinja) te učiteljica razredne nastave) utvrđuje psihofizičko stanje djeteta radi:

• redovitoga upisa u prvi razred osnovne škole,
  • prijevremenoga upisa u prvi razred osnovne škole,
  • odgode upisa u prvi razred osnovne škole,
  • utvrđivanja primjerenog programa osnovnog obrazovanja za dijete s teškoćama u razvoju,
  • privremenog oslobađanja od već započetog školovanja,
  • ukidanje rješenja o primjerenom programu osnovnog obrazovanja za učenika s teškoćama u razvoju,
  • uključivanje učenika u pripremnu ili dopunsku nastavu hrvatskog jezika.

Dijete ste obvezni upisati u školu ako je do 1. travnja tekuće godine navršilo šest godina. Za nešto mlađe dijete možete tražiti prijevremeni upis, a polazak u školu možete odgoditi samo ako dijete ima većih zdravstvenih teškoća

Ako vaše dijete do 1. travnja tekuće godine navrši šest godina, dužni ste ga upisati u školu. Prije upisa  u lipnju 2015. dijete mora proći pregled kojim će stručno povjerenstvo utvrditi njegovo psihofizičko stanje i dati vam potvrdu o spremnosti djeteta za školu.Roditelji odnosno skrbnici djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole trebaju se javiti liječniku Službe za školsku i sveučilišnu medicinu Zavoda za javno zdravstvo “Dr. Andrija Štampar” nadležnom za našu osnovnu školu (dr.Tatjana Gadže Okić, spec.šk.medicine; 01/6414-020) na čijem se upisnom području nalaze, odnosno gdje imaju prijavljeno prebivalište.