MEĐUNARODNI DAN SIROMAŠTVA I SOCIJALNE ISKLJUČENOSTI

Dana 17. listopada obilježava se diljem svijeta Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti. Svrha obilježavanja je različitim se akcijama solidarizirati s ljudima širom svijeta koji žive u siromaštvu. Nažalost i u Hrvatskoj raste broj ljudi i djece koji žive u siromaštvu.

Prva ovogodišnja humanitarna akcija želi pridonijeti smanjenju siromaštva na području Baranje i Slavonije. Školski volonterski klub pokreće humanitarnu akciju prikupljanja donacija za socijalnu trgovinu u Belom manastiru koju vode Prijatelji svetog Martina. Pozivamo učenike i učenice da zajedničkim zalaganjem promiču zaštitu prava svih ljudi, zalažu se za pravednost i solidarnost te da sudjeluju u akciji. Školski volonterski klub prikuplja hranu i higijenske potrepštine tijekom čitavog tjedna, do petka-21.10.2016.Volonteri će svakog dana doći u razred tijekom 2.sata prikupiti ono što donesete.

Hvala od srca!