OBAVIJEST O UPISU U 1.RAZRED 2017/2018.

O B A V I J E S T o upisu djece u I. razred

OŠ Frana Galovića za školsku godinu 2017./2018.

Upis djece u I. razred osnovne škole obavljat će se

8., 9. i 10. lipnja 2017. u prostorijama psihologinje škole.

Termin upisa dogovarali smo u prilikom ispitivanja zrelosti za upis, pa Vas molimo da se tog redoslijeda i pridržavate (roditelji čija su djeca testirana u veljači/ožujku dolaze na upis u četvrtak od 17 do 19 sati; petak je rezerviran za roditelje čije je dijete testirano u travnju-u vremenu od 17-19 sati, a djeca testirana u svibnju dolaze na upis u subotu od 9 do 12 sati.)

Prilikom upisa potrebno je dostaviti:

• Potvrdu o prebivalištu/ boravištu koju izdaje MUP RH
  • Rodni list, dokument iz kojeg se može iščitati OIB
  • Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis (odnosi se samo na djecu rođenu od 01. travnja 2011. )
  • medicinsku dokumentaciju (ukoliko posjedujete) temeljem koje se odgađa upis u 1.razred
  • Ukoliko je dijete testirano u drugoj školi- Mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta za upis u I. razred, obrazac 3.
  • Ukoliko će dijete koristiti šk.autobus- fotografiju za pokaz

Prioritet pri uključivanju u produženi boravak imaju:

• djeca čija su oba roditelja zaposlena- dostaviti potvrde poslodavca
  • djeca zaposlenoga samohranog roditelja, koji koriste pravo na novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi;
  • djeca invalida Domovinskog rata, ako je drugi roditelj zaposlen;
  • djeca s teškoćama u razvoju;
  • djeca bez roditelja ili zanemarenoga roditeljskog staranja;
  • djeca koja žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima;
  • djeca koja primaju dječji doplatak.

Dokumente s dokazima o ispunjavanju navedenih uvjeta roditelji, odnosno staratelji učenika dostavljaju školi.

Ako se za uključivanje u produženi boravak prijavi veći broj učenika, a škola zbog ograničenih prostornih, kadrovskih i drugih organizacijskih uvjeta ne može povećati broj odgojno-obrazovnih skupina, prioritet pri uključivanju u produženi boravak škola utvrđuje na osnovi navedenih kriterija.

Napomena: ukoliko ste gore navedenu dokumentaciju dostavili tijekom testiranja nije potrebno ponovo dostavljati istu.

Veselimo se Vašem dolasku!

Blaženka Jurić Mrša, ravnateljica