Projektni dan u OŠ Frana Galovića „Volocirajmo zajedno“

Dana 13. listopada 2017. godine proveden je projektni dan u sklopu međunarodnog projekta „Eko – škole“ kojim smo spojili recikliranje i volontiranje u „Volocirajmo zajedno“.

Učenici ekološke skupine su uz pomoć volontera u sklopu akcije „72 sata bez kompromisa“ sudjelovali u brojnim aktivnostima koje su uključivale: prikupljanje starog papira, plastičnih čepova i starih baterija.

Sudjelovali su svi učenici škole, te smo prikupili 1540 kg starog papira i 50 kg starih baterija.

Stari papir i plastične čepove prikupljali smo u humanitarne svrhe u suradnji s udrugom „Stari papir za novi osmijeh“.

Učenici su sa svojim učiteljicama i učiteljima izrađivali didaktička pomagala od otpadnih materijala i pretince za mobitele, a učenici nižih razreda izrađivali su maskotu „Otpatka“. Volonteri i učenici eko – patrole činili su Povjerenstvo koje je odabralo najboljeg „Otpatka“ iz 4. A razreda koji će biti izložen kod oglednog panoa „Eko – škole“ kao i ostali radovi u koje su učenici uložili izniman trud.

Sve naše ekološke aktivnosti možete pratiti na facebook stranici https://www.facebook.com/ekogalovici/

Pozivamo učenike da nastave vrijedno sakupljati stari papir, baterije i čepove za proljetnu akciju.