EKO ŠKOLA 2018/19

Osnovna škola Frana Galovića ove je godine uspješno obnovila status „Eko – škole“ čime smo stekli srebrni status. Školsku godinu 2018/2019. započeli smo nastavkom našeg školskog projekta „Galovići oživljavaju okoliš Dugava“ sadnjom sadnica drveća u suradnji s našim kumovima „Hrvatske šume“, te smo nakon dvije godine istraživanja okoliša i bilježenja podataka što su provodili naši učenici eko patrole, u suradnji s predstavnicima Gradske četvrti, postavili nove koševe za smeće u okolišu škole.

19. listopada 2018.godine proveli smo projektni dan „POZZ – poduzetno, održivo, zeleno – odabrali Galovići“ čiji cilj je bio povezati ekologiju, poduzetništvo i održivost zajednice preko učenika kao odgovornih građana svoje četvrti i grada Zagreba. Još jedan cilj projektnog dana bio je i uključiti lokanu zajednicu pa smo tako surađivali s roditeljima, udrugama „Stakleni svijet“ i „ZMAG“ i poduzećem „e-Kolektor“, a povezali su se učenici razredne i predmetne nastave. Odličnom međusobnom suradnjom i korelacijom učitelji su moderirali radionice u kojima su učenici bili glavni učesnici:  kartiranje drveća i koševa za smeće u školskom dvorištu, izrađivali su okvire s ekološkim porukama koje će krasiti stabla, reciklirali papir, dizajnirali poruke za koševe, izrađivali reciklirane instrumente uz pjesmu, učenici zeleni poduzetnici držali su predavanja mlađim učenicima i igrali igre, na satovima tjelesne kulture igrala se igra razvrstavanja otpada, pokretala se knjižnica sjemena. Poduzetnički duh došao je do izražaja kroz radionice izrade prirodnih sapuna i balzama za usne, snimanjem reklama za ekološke proizvode i osmišljavanjem naljepnica za proizvode, izradom mirisnih cvjetova od lavande i starih pamučnih majica, dizajniranjem kutija za papir, osmišljavanjem eko slogana i poruka, izradom svijećnjaka od starih staklenki i vunenog tepiha.

Sva događanja u našoj školi bila su izuzetno medijski popraćena od strane tiska, radija i brojnih web portala.