SVETI NIKOLA U NAŠOJ ŠKOLI

I ove godine  na blagdan sv. Nikole 6. prosinca u našoj školi vladalo je radosno i veselo raspoloženje. Priredbom u kojoj  su se izmjenjivale pjesma, recitacije i igrokaz učenici su iščekivali sv. Nikolu. Trudili su se biti dobri iako znaju da još puno toga trebaju popraviti. Radosti nije bilo kraja kad se On pojavio. U susretu s učenicima, sv. je Nikola izrazio radost što mu je kao jednom od rijetkih svetaca omogućeno da na trenutak napusti nebo i susretne se s ljepotom „dječjeg neba“ koje oni kao djeca nose u sebi.

Poručio je da tu ljepotu zadrže kroz čitav svoj život jer su oni nada i svjetlo  ovog svijeta. Sv. Nikola je podijelio poklone i svoj blagoslov a učenici su ga ispratili pljeskom!

Janja Škraba-Stanešić