Posjet tvornici Dukat

Dukat – tvornicu mliječnih proizvoda, posjetili smo 22.studenog 2019. Domaćini su nas primili u posebnom dijelu tvornice. Taj dio je  uređen  za skupine djece koja dolaze u razgledavanje tvornice. Tako smo i mi kroz razne igre učili  o prehrani i mliječnim proizvodima.

Najzanimljivije nam je bilo u obilasku tvornice. Bili smo odjeveni u zaštitna odijela jer smo se kretali među strojevima  koji proizvode različite mliječne proizvode.

Na kraju smo isprobavali nekoliko mliječnih proizvoda koje su nam pripremili naši domaćini: čokoladno mlijeko, voćni jogurti , razni pudinzi i slično.

Nama je najukusniji proizvod bio čokoladno mlijeko. Veselili smo se i vrećicama s Dukatovim proizvodima koje smo ponijeli kućama.

Sastavili učenici članovi grupe dodatne nastave Hrvatskog jezika.