VELIKI LOV NA BILJKE

Učenici 2.d razreda pod mentorstvom učiteljice Jelene Solak Vodopije proveli su projekt “Veliki lov na biljke” u sklopu međunarodnog programa “Eko škole”.

Projekt je započeo s početkom nastavne godine, a sudjelovali su učenici dodatne nastave iz prirode i društva. Provodili su brojne aktivnosti: ulazna i izlazna anketa o biološkoj raznolikosti, šetnja za razmišljanje, identifikacija vrsta u okolici škole uz pomoć aplikacije Picture this, izrada identifikacijskih kartica, kartiranje staništa škole, mreža života, izrada herbarija, izrada banke sjemenja u nastavi na daljinu. Učenici su online nastavu iskoristili za boravak u vrtu ili travnjaku gdje su nastavili istraživački rad za projekt. U svojim vrtovima posijali su i zasadili različite vrste biljaka. Dio sjemenja kojeg su sakupili kod svojih susjeda, djedova i baka te roditelja su posijali, a dio su spremili u epruvete, vrećice ili papirnate kuverte. Vrećice ili epruvete označili su imenima pojedinih sjemenki koju su spremili i tako načinili Banku sjemenja. Sljedeći korak u novoj nastavnoj godini jest Knjižnica sjemenja u sklopu eTwinning projekta.