Novi e-Twining projekti

OŠ FRANA GALOVIĆA OVE ŠKOLSKE GODINE UKLJUČILA U DVA ETWINNING PROJEKTA.

1.PROJEKT – ETWINNING PROJEKT „MOGUĆA MISIJA“ – sudjeluju učenici 5. i 6. razreda a nositeljica programa je vjeroučiteljica Janja Škraba-Stanešić!

CILJ projekta je upoznati pojmove misije i misionari, misijske kontinente i zemlje. Istraživati pojedine misijske zemlje, načine života ljudi u njima i prezentirati ih zainteresiranim učenicima. Prikazati učenicima, na pozitivan način, druge kulture, ali ponajprije potaknuti na solidarnost za svoje vršnjake u misijskim krajevima. Pronalaziti načine kako možemo pomoći djeci – prijateljima u tim zemljama. Odgojiti učenike da budu osjetljivi na pitanja misija, gladi, nepismenosti, bolesti i osposobiti ih za donošenje pozitivnih odluka o razvitku društva u budućnosti.

NAČIN REALIZACIJE: Istraživački rad; kreativne radionice – izrada prigodnih misijskih suvenira, krunica.; predavanja kroz prezentacije, glazbeno, likovno i pismeno stvaralaštvo. Naučiti molitvu “Oče naš” na jezicima svahili i silozi. Pjevati nekoliko pjesama iz misijskih krajeva. Osmisliti i izraditi logo projekta.

2. PROJEKT – ETWINNING PROJEKT „MOLITVE NAŠIH BAKA I DJEDOVA“ – sudjeluju učenici 4. , 5. i 6. razreda a nositeljica projekta je vjeroučiteljica Janja Škraba-Stanešić

CILJ projekta je upoznati i naučiti molitve naših predaka
– spasiti od zaborava stare molitve i vjerske običaje
– pronalaziti i pokazati stare fotografije s vjerskim motivima
– krajnji proizvod – izraditi digitalni molitvenik molitava naših baka i djedova

NAČIN REALIZACIJE: Kroz istraživački rad – skupljanje, bilježenje, snimanje audio ili video zapisa molitava i vjerskih kršćanskih običaja, osobito za došašće, Božić, Tri kralja, korizmu, Uskrs, proštenja…

– dokumentiranje skupljenih molitava i običaja u nekom digitalnom alatu,  – izrada digitalnog molitvenika naših baka i djedova

Učenici će u sklopu projekata istraživati i prezentirati svoje radove koji su tijekom školske godine  nastali u nastavnom i izvannastavnom radu iz vjeronauka. Vijesti o projektima možete redovito pratiti na stranicama projekata.