Vježba evakuacije

U srijedu, 27. siječnja 2021. u 15,03 proveli smo vježbu evakuacije i spašavanja. U ovoj godini spomenuta vježba je druga po redu.

Proteklih dana, od početka 2.polugodišta šk.god.2020/21. godine, učenici su u svojim učionicama i prostoru škole vježbali i ponavljali što trebaju činiti unutar škole, ako se dogodi potres u vrijeme boravka u prostorijama škole.

Vježba je započela dogovorenim znakom s kojim su učenici  i djelatnici upoznati uoči prve vježbe koju smo izvodili 21. siječnja 2021. Kad je zvučni signal zaustavljen, započela je evakuacija. Za 2,22 min svi zatečeni učenici i djelatnici napustili su zgradu škole sukladno Planu evakuacije i spašavanja, po definiranim evakuacijskim smjerovima kretanja do zbornog mjesta. Vježba se odvijala mirno i bez panike.

Koristim priliku da pohvalim učenike i djelatnike škole koji su sudjelovali u vježbi te se nadam da će jednako uspješni biti i učenici 5. do 8.razreda te učitelji čiji povratak iščekujemo u skoroj budućnosti.

Maja Lisska, ravnateljica