Sudjelovanje učenika u radijskoj emisiji 5na5

Učenici 3.b razreda i učiteljica Sanja Minarik sudjelovali su u radijskoj emisiji 5na5 na Hrvatskom radiju 1. program, urednice Sandre Maričić.

U emisiji su imali priliku podijeliti svoja iskustva u čitanju, savjetovati djeci koji književni naslovi im se sviđaju. Govorili su o svojem kutku za čitanje- Putujućoj knjižnici u kojoj mogu čitati kad god požele. Učiteljica je govorila o važnosti čitanja i  načinima motiviranja djece za čitanje.

Predstavili su eTwinning projekt u kojemu sudjeluju kao partnerska škola koji se zove Uhvati ritam čitanja, kojemu je glavni cilj pobuditi kod djece želju za čitanjem iz užitka, vlastite unutarnje motivacije. Sudjelovati će u mnogim zgodnim projektnim aktivnostima, kao što su: čitateljski maraton, knjiga mjeseca, videokonferencija s učenicima drugih škola. Ovim projektom omogućujemo i darovitim učenicima da biraju književne vrste prema svojim interesima te na taj način ostvarujemo i ciljeve našeg Erasmus+KA1 projekta Jednaki u različitosti.

Radijsku emisiju možete poslušati na sljedećoj poveznici:

OŠ Frana Galovića, Zagreb – Uhvati ritam čitanja