Humanitarna akcija “Škola školi”

Dragi učenici i roditleji,

U tijeku je humanitarna akcija „Škola školi“, potresom pogođenim mjestima. Svaki mjesec ćemo donacije prikupljati za drugu školu. OŠ Glina, Mečenčani (Katarina Zrinski) Petrinja, Sisak.

Sad u veljači ćemo prikupljati za OŠ u Glini te njihove dvije područne škole u Viduševcu i Maji. Akcija počinje 15. i traje do  26. veljače. Učenici od 1. – 8. razreda će prikupljati školski pribor, a učitelji će pomoći opremiti školsku knjižnicu potrebnim lektirnim naslovima. Donacije učenici donose svojim razrednicima te svaki razred pakira svoju kutiju. Učitelji lektirne naslove koje žele donirati odlažu u posebne kutije u knjižnici kod naše knjižničarke.

(Torbe, ruksake, bilježnice svih vrsta, pisanke, mape za likovni, vodene boje, tempere, drvene, flomastere, olovke, tehničke, gumice, šiljila, geometrijski pribor, kalkulatori, kemijske itd., sve potrebno za školu, enciklopedije, atlas itd.)

Područne škole nemaju svoju knjižnicu te bi dobro došle knjige i slikovnice za književni kutak u svakoj školi. U tim školama su učenici od 1. – 4. razreda.

Humanitarni tim škole

Popis potrebnih lektirnih naslova