Projekt sakupljanja PET ambalaži

Dragi učenici, učiteljice i učitelji!

Našem planetu Zemlji ponekad nije nimalo lako s nama. Od nje puno očekujemo i tražimo, ali ponekad joj jako malo dajemo zauzvrat. Naš planet trpi velika zagađenja plastikom i ostalim otpadnim materijalom pa predlažem da vi, učenici Osnovne škole Frana Galovića, a i mi zajedno s vama, pokušamo učiniti barem nešto za naš planet.

od 22.3. do 22.4. u našoj školi će se održati projekt skupljanja PET ambalaže

Cilj projekta je recikliranje skupljanjem plastičnih boca te osigurati materijalna sredstva za kupnju drvenih igračaka za dječji vrtić u našem kvartu (mjestu). Time je naš projekt i humanitaran. Boce će se skupljati mjesec dana (svaki razred će dobiti svoju vreću od razrednika) te će se u određenim vremenskim intervalima prikupljati i odvoziti u najbližu otkupnu stanicu.

Učenici uključeni u Erasmus+ projekt „Eco schools sustainable tomorrows“ prikazivat će rezultate (broj skupljenih boca po razredu po tjednu i ukupan broj skupljenih boca na razini cijele škole na kraju projekta). Molimo vas da samostalno bilježite broj skupljenih boca u razredu u tablicu koju vam šaljemo – istaknite je na posebno mjesto u vašem razredu, a Erasmus tim posjetit će vas i zabilježiti vaše podatke svaki petak na kraju svakoga tjedna.

PET AMBALAŽE SAKUPLJENE U PRVOM TJEDNU

PET AMBALAŽE SAKUPLJENE U DRUGOM TJEDNU

PET AMBALAŽE SAKUPLJENE U TREĆEM TJEDNU

PET AMBALAŽE SAKUPLJENE U ČETVRTOM TJEDNU

UKUPNO SAKUPLJENE PET AMBALAŽE

RazrediABCD
1. razred23028195 /
2. razred 10187150 /
3. razred79380
(420 čepova)
4. razred229203102117
5. razred891590113
6. razred103122652
7. razred44207
8. razred3738711

UKUPNO JE SAKUPLJENO 3119 BOCA PET AMBALAŽE I 420 ČEPOVA.

Pozivam vas da se pridružite akciji prikupljanja/recikliranja i na taj način doprinesete našoj zajednici, ali i pomognete našoj planeti!

Petra Ivanišević, prof. biologije i kemije