Projektni dan: Dan planete Zemlje

Danas smo projektnim danom obilježili Dan planete Zemlje. Učenici su umjesto redovne nastave prva dva školska sata sudjelovali u raznim aktivnostima povezanima s planetom Zemljom, trenutnim lošim ekološkom stanjem, te načinima kako sve promijeniti na bolje.

Učenici nižih razreda su sadili cvijeće oko škole i u ekološki napravljene tegle od plastičnih boca koje su zatim smjestili na razna mjesta po školi. U tome su im pomogli učenici koji sudjeluju u Erasmus projektu ” Eco schools sustainable tomorrow”. U pomoć im je došla i planeta Zemlja sa svojim malim bićima.

Učenici viših razreda su u svojim razredima pogledali dva eko filma, te su potom izradili plakate, eko maskote i vjetrenjače.

Dio likovnih radova učenika možete pogledati na slijedećoj poveznici.
Ekološki plakati povodom Dana planeta Zemlje

Današnjim danom je završio projekt sakupljanja PET ambalaži. Zahvaljujemo se svima na sudjelovanju i u ovom ekološki humanitarnom projektu. Rezultate ćemo znati kroz nekoliko dana te će biti naknadno objavljeni.