Izvanučionička nastava na Bundeku

Izvanučionička  nastava na Bundeku za učenike 3. a razreda bila je veliko oduševljenje. Učenici su s učiteljicom Željkom Tomašec i pratnjom dva roditelja, mamom Ivanom Pandžom i tatom Ivanom Andračićem,  učili otkrivanjem, istraživanjem i povezivanjem sadržaja različitih nastavnih predmeta  u neposrednoj životnoj stvarnosti.

Radom u timovima, ponavljali su sadržaje hrvatskoga jezika, pisanje velikoga slova u imenima ulica koje su uočavali pješačenjem do Bundeka.

Učenici su zaključivali o promjenama i odnosima u prirodi te međusobnoj ovisnosti živih bića na primjerima iz svoga okoliša. Određivali su izvor, ušće i obale  rijeke Save.

Korištenjem mobilne aplikacije otkrivali  su imena  biljaka i životinja koje žive uz vode tekućice i stajaćice.

Učenica Tonka Pandža upoznala je ostale učenike  s važnim obilježjima vode tekućice našeg zavičaja.

Igre, plesa i pjesme putem i na zelenim površinama  nije nedostajalo, a veliku sreću je izazvao  sladoled koji im je dao još više energije za sportsko  druženje.