BOGOMOLJE U MOJOJ RELIGIJI – eTwinning projekt

Upoznavanje i predstavljanje crkve/mjesta za molitvu i vjerske obrede religije kojoj pripadamo. Istraživat ćemo vrijeme nastanka crkve, arhitekturu, značaj za naš grad. Predstavit ćemo unutrašnjost crkve. Različitim likovnim tehnikama prikazat ćemo crkvu kojoj pripadamo. OŠ Frana Galovića se nalazi u naselju Dugave, koje je dio Novog Zagreba. Učenici su poželjeli u ovom projektu detaljnije istraživati, upoznati i predstaviti upravo crkve novog Zagreba.

Projekt vodi vjeroučiteljica Janja Škraba-Stanešić.

U eTwinning projektu „Bogomolje u mojoj religiji“ sudjeluju učenici 4., 5., i 6. razreda naše škole.

Ciljevi:

Učenik opisuje i objašnjava važnije biblijske i druge kršćanske motive i poruke prisutne u književnosti i ostalim umjetnostima, osobito u arhitekturi.
Učenik prepoznaje i objašnjava sličnosti i razlike između kršćanskih crkava i svetih građevina drugih religija (sinagoge i džamije).
Učenik prepoznaje Crkvu kao zajednicu Božjega naroda s različitim poslanjem, službama i odgovornostima.

Radni postupak:

Tijekom drugog polugodišta šk. god. 2020./2021.
Učenici će biti uključeni u različite aktivnosti kojima ćemo ostvarivati ishode projekta.

Svoje radove objavljivat ćemo na TwinSpace-u i mrežnoj stranici škole, kao i u lokalnim medijima. Proizvodi projekta bit će prezentacije u nekom digitalnom alatu, kratki video i audiozapisi, likovni radovi izrađeni u različitim likovnim tehnikama.
Projekt je aktivni dio sadržaja međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja.