Posjet četvrtih razreda Hrvatskom zagorju!

Umjesto petodnevne škole u prirodi u Crikvenici – nezaboravnu jednodnevnu terensku nastavu u Hrvatsko zagorje!

Zadnjeg dana nastavne godine učenici četvrtih razreda i njihove učiteljice posjetili su dva najprivlačnija kulturno-povijesna zdanja Hrvatskoga zagorja.

Uživali su u ljepotama dvorca Trakošćan i zagonetkama utvrde Veliki Tabor. Najzanimljivija im je bila legenda o Veroniki Desinićkoj čije se jecanje, navodno, i danas čuje za vrijeme dugih zimskih noći.

Osim kulturno-povijesnih spomenika, poglede su mamile i prirodne ljepote Hrvatskog zagorja – zeleni brežuljci i krivudave uske ceste koje će nekima još dugo ostati u sjećanju. Srećom su mame pripremile dovoljno raznovrsnih sendviča. Oni su još bolje prijali u dobrom društvu koje je najvažniji začin svake uspješne terenske nastave. 😊