OBAVIJEST O PRVOM DANU ŠKOLE

Drage naše učenice i učenici, poštovani roditelji/skrbnici,

približili smo se početku nove nastavne godine. Željno vas očekujemo i veselimo se predstojećoj godini!

Sve važne informacije vezane uz organizaciju roditelji će dobiti od svojih razrednica i razrednika uobičajenim kanalima komunikacije.

U ponedjeljak 6. rujna 2021. za sve učenike od 2.do 8.razreda nastava je u poslijepodnevnoj smjeni te započinje u 14 sati. Nastava će biti organizirana u skladu s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 26.kolovoza 2021. te preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja od 31.kolovoza 2021. Navedene upute dostupne su na sljedećim poveznicama:

Upute-za-sprječavanje-i-suzbijanje-epidemije-bolesti-COVID-19-vezano-uz-rad-predškolskih-ustanova-osnovnih-i-srednjih-škola-u-školskoj-godini-2021.-2022. (2).pdf

Ministarstvo znanosti i obrazovanja – Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2021./2022. (gov.hr)

Sve mjere opreza i Upute i preporuke HZJZ-a, MZO-a i Gradskog ureda za obrazovanje, s ciljem zaštite zdravlja svih koji borave u OŠ Frana Galovića, prilagođene su organizaciji rada u našoj školi. Roditelji će o navedenom biti pravovremeno obavještavani od strane razrednica i razrednika. Opće informacije će biti redovito ažurirane i na mrežnim stranicama škole.

Prvi nastavni dan učenice i učenici od 2. do 4.razreda imaju 4 sata i završavaju s nastavom u 16.50 sati, dok učenici 5. do 8.razreda imaju ukupno 5 sati te završavaju u 17.50 sati. Molimo učenike da dolaze prema navedenom rasporedu ulazaka, bez ranijih dolazaka i kašnjenja, te da se formiraju po razredima uz održavanje fizičkog razmaka od najmanje 1,5 m.

RASPORED ULAZAKA RAZREDNIH ODJELA 1.NASTAVNI DAN:

ULAZ/VRIJEME 13,30 13,35 13,40 13,55
GLAVNI ULAZ 3.a 4.a    
PRI KOTLOVNICI 4.d 3.c    
ANEX 3.b 2.c 2.A  
PRI MALOJ DVORANI 4.c 4.b 2.B  
KUHINJA       PRO I i PRO II
  GLAVNI ULAZ ANEX KOTLOVNICA MALA DVORANA
13:40 5.A 5.B 5.C 5.D
13:45 6.A 6.B 6.C 6.D
13:50 7.A 7.B 7.C 7.D
13:55 8.A 8.B 8.C 8.D

Raspored ulazak od 7.rujna mijenja se samo za učenice i učenike koji su uključeni u razredne odjele s programom produženog boravka (1.a, 1.b., 1.c, 1.d, 2.a, 2.b) te će u šk.god.2021./22. biti u jutarnjem turnusu u školi.

Učenici putnici ulaze po dolasku autobusa na glavni ulaz i odlaze u učionice.

Od prvog nastavnog dana organiziran je školski prijevoz za učenike s područja Buzina i Jakuševca. Dana 6.rujna autobusi će voziti djecu prema sljedećem rasporedu vožnje:

Dovoz iz Buzina u školu: 13.10 h; 13.45 h

Dovoz iz Jakuševca u školu: 13.25 h; 13.40 h

Odvoz iz škole prema Jakuševcu: 17.10 h; 17.55 h

Odvoz iz škole prema Buzinu : 17.10 h, 17.55 h

Vozni red linija autobusa 841 i 842 za oba turnusa biti će dostupan na web stranici škole te će razrednici o navedenom obavijestiti djecu i roditelje.

Prvi dan u školi učenici će dobiti udžbenike, biti će upoznati sa svim epidemiološkim mjerama uslijed pandemije, organizacijom nastave u nastavnoj godini 2021/2022. te će dobiti raspored sati i ostale relevantne informacije vezane uz početak nastavne godine. Molim učenice i učenike da sa sobom ponesu školsku torbu i /ili vreću.

Obroci u školi za učenike koji su uključeni u program produženog boravka biti će poslužen od utorka, 7.rujna dok će za sve ostale učenike mliječni obrok biti dostupan od četvrtka 9.rujna 2021. Molim sve učenike da do utorka razrednicima daju povratnu informaciju o tomu hoće li koristiti uslugu mliječnog obroka.

Za učenike 1. razreda biti će organiziran svečani prijem s početkom u 17 h. Nakon prozivanja učenika na glavnom ulazu škole u holu školu biti će organizirana priredba za učenice i učenike. Roditelji će za to vrijeme ispred škole dobiti informacije od ravnateljice i stručnih suradnica škole. U skladu s Uputama HZJZ-a molimo da u pratnji budućih prvašića dođe samo jedan roditelj.

Draga djeco, želim vam svima uspješan i radostan početak nove školske godine i puno lijepih, važnih i poticajnih trenutaka u vašoj školi.

Vaša ravnateljica

Maja Lisska, prof.

Dobrodošli prvašići!

Raspored zvona