Pazi knjiga! – druženje s Hrvojem Ivančevićem

U petak nam je uljepšan tjedan i vikend.

U sklopu projekta Pazi, knjiga!, družili smo se s putopiscem Hrvojem Ivančićem, koji nam je zanimljivim putopisima i video prilozima približio svakodnevni život djece u Africi, u državi Kongo.

Pričao nam je o običajima, školovanju, radu i problemima ljudi u malom afričkom selu u kojemunje boravio i uvijek mu se rado vraća. Tijekom predavanja, Hrvoje nam je rado odgovarao na mnogo pitanja, jer smo znatiželjni i jako nam je zanimljiv taj, nama potpuno nepoznat svijet. Hrvoju smo i mi pokušali uljepšati dan i otpjevali smo mu afričku pjesmu Jambo Bwana, koja dolazi iz Kenije.

Zahvaljujemo Knjižnici Dugave i Marijani Spevec Sinković, koja nas uvijek pozove na ovako korisne i zabavne aktivnosti. Sljedećih dana uživat ćemo u čitanju Hrvojeve slikovnice Djeca Konga.

4.b i učiteljica Sanja