Putovanje u Alicante, Španjolska

Učenici naše škole u pratnji učiteljica odradili su svoju je prvu mobilnost u sklopu projekta “Eco schools sustainable tomorrows”, 25.-29.listopada 2021. putujući u Španjolsku, grad Alicante.

Pripreme za put su bile obilne. Bilo je potrebno ispuniti puno formulara za prelaske granica, posložiti COVID potvrde i proći testiranja za učenike prije odlaska i povratka. Ipak nas ova poteškoća nije sputala u potpunosti i uspjeli smo uspješno putovati.

Domaćin Španjolska je za sve sudionike projekta iz Turske, Njemačke, Litve, Italije i nas posložio odličan program obilaska škole, grada, Muzeja vode, Muzeja građanskog rata, tvrđave Santa Barbare te Oceanografije i Muzeja znanosti i umjetnosti u Valenciji.

Zbog pandemije nismo bili smješteni u obiteljima već u hotelu, ali druženja na otvorenom i razmjena iskustva nije nedostajalo i sa putovanja smo se vratili puni dojmova i novih iskustva.